PDA

Tüm Versiyonu Göster : Doctor Who ÖZEL BÖLÜMLER

fantasad
21-01-2010, 01:05 AM
Doctor genellikle özel bölümlerde çok sakin ve kendi kurallarıyla hareket ediyor.Örneğin: The End Of TİME da bence Wilfrey'i orda bıraksaydı kendini kurtarsaydı iyi olurdu çünkü David TENNANT çok iyi bi rolcü onunla doctor who bölümleri çok zevkliydi.Keşke gitmeseydi .Bu yeni gelen doctor David'in yerini tutmuyor..... :doc10:

Nazenin
20-02-2010, 12:40 AM
Wilfrey'i orda bıraksaydı Doctor, Doctor olmazdı. Ama Doctor kendini kehanete kaptırmıştı. Ve öyle inanmıştı ki, hiç bir şey bunu engelleyemezdi. Wilfrey'i bıraksaydı, dört kez korna çalan bir arabanın önüne atlardı. (xD)

Blackadder
21-02-2010, 01:40 PM
Seneryo gereği ayrıldı dediler bence çok saçma wil amca oraya girmesine gerek yoktu bence başka bi nedenden ayrıldı

velide
25-02-2010, 05:11 PM
russell t davies ayrıldığı için ayrıldı diye okumuştum.

nly
26-02-2010, 03:45 PM
russell t davies ayrıldığı için ayrıldı diye okumuştum.

Evet, David'in ayrılma nedeni, Russell T. Davis diziden ayrıldığı içindir..

madagascar
27-02-2010, 01:00 AM
Gece gece kötü haber desenize, bilmiyodum.. Favori yazarımdı Russell T. Davies..

velide
27-02-2010, 01:26 PM
inşallah yeni gelen eskiyi aratmaz.. :S

laugh
02-03-2010, 08:35 PM
arkadaşlar bu arada farkettiniz mi martha mickey le evlenmiş...

velide
02-03-2010, 09:39 PM
evet. galiba onları bi daha göremicez. yazar da mutlu son olsun diye evlendirmiştir heralde onları :D

The Doctor
02-03-2010, 11:16 PM
Senaryo gereği doktor "regeneration" geçirmesi gerekli ki öyle bir senaryo yazmışlar.David Tennant "I do not want to go" dediği sahnede bendeniz hayatımda ilk defa bir dizide ağladım:S Bu arada doctor who dan sonra Torchwood'u da seyredebilirsiniz hatta ikisi aynı parelel olarak devam ettiğinden belli sıraya koyarakta seyredebilirsiniz.

nly
02-03-2010, 11:30 PM
David Tennant "I do not want to go" dediği sahnede bendeniz hayatımda ilk defa bir dizide ağladım:S

Ahh bu sahne =// Ben sulu gözlü bir insanım evet ama David'in "I dont want to go" dediğin de resmen hıçkırıklara boğulmuştm.. Tam o sahnenin videosunu indirmiştim.. Ara sıra bakar, hala ağlarım.. Sanki gerçek hayattaymış gibi.. Nasıl benimsemişsem artık =) Off izleyesim geldi yeniden =p

Nazenin
03-03-2010, 09:01 PM
Ben de her dizi/film ağlamam hatta daha önce hiç ağlamamıştım. Ama Doomsday'de Rose paralel dünyaya sıkıştığında ve kumsaldaki konuşmalarında, hıçkıra hıçkıra ağladım ve bütün gece aklıma geldikçe ağladım. Şimdi bile aklıma geldikçe hüzünleniyorum ama bu sefer, Rose'un orda kalmasına değil, çünkü artık o yalnız değil, insan Doctor var. Dışarıdan çok iyi bir şeymiş gibi görünüyor hatta ben çok mutlu olmuştum Rose adına, çünkü Rose'un orada kalması beni çok etkilemişti. Ama birde Doctor açısından bakınca, kalp kırıklıkları ile dolu bir hayat, insan olsaydı kaldıramazdı...! Çünkü Doctor Rose'a aşıktı. (Zaten daha ilk sezonda belirlenmiş bir şeydi. Eğer cnbc-e deki röpotajları izlediyseniz, anlarsınız.) Düşünsenize, kendinden bir tane daha var ve bu kişi de seninle aynı şeyleri hissediyor. Aynı kişi! Çok çılgınca ama Doctor sadece Rose'un mutlu olmasını istiyordu, bu yüzden onun yanına almadı isteseydi alırdı ama onun güvende ve sıradan bir hayat sürmesini istiyordu. Gerçekten çok çılgınca! Bir insan bunu yapamazdı herhalde! Ve etrafında o kadar çok kişi var ve onun büyük bir ailesi olduğu söyleniyor ama 900 yaşında ve daha çok yaşayacağı bilinen bu adam için hepsi geçici herkes ölecek ama o her zaman yaşayacak kişi. Ve herkesin ölümünü seyredecek kişi... Çılgınca!

velide
03-03-2010, 10:20 PM
Ben de her dizi/film ağlamam hatta daha önce hiç ağlamamıştım. Ama Doomsday'de Rose paralel dünyaya sıkıştığında ve kumsaldaki konuşmalarında, hıçkıra hıçkıra ağladım ve bütün gece aklıma geldikçe ağladım. Şimdi bile aklıma geldikçe hüzünleniyorum ama bu sefer, Rose'un orda kalmasına değil, çünkü artık o yalnız değil, insan Doctor var. Dışarıdan çok iyi bir şeymiş gibi görünüyor hatta ben çok mutlu olmuştum Rose adına, çünkü Rose'un orada kalması beni çok etkilemişti. Ama birde Doctor açısından bakınca, kalp kırıklıkları ile dolu bir hayat, insan olsaydı kaldıramazdı...! Çünkü Doctor Rose'a aşıktı. (Zaten daha ilk sezonda belirlenmiş bir şeydi. Eğer cnbc-e deki röpotajları izlediyseniz, anlarsınız.) Düşünsenize, kendinden bir tane daha var ve bu kişi de seninle aynı şeyleri hissediyor. Aynı kişi! Çok çılgınca ama Doctor sadece Rose'un mutlu olmasını istiyordu, bu yüzden onun yanına almadı isteseydi alırdı ama onun güvende ve sıradan bir hayat sürmesini istiyordu. Gerçekten çok çılgınca! Bir insan bunu yapamazdı herhalde! Ve etrafında o kadar çok kişi var ve onun büyük bir ailesi olduğu söyleniyor ama 900 yaşında ve daha çok yaşayacağı bilinen bu adam için hepsi geçici herkes ölecek ama o her zaman yaşayacak kişi. Ve herkesin ölümünü seyredecek kişi... Çılgınca!
ama yapma yaaa. empati kurunca berbaat bir durum. ühüüü.. galiba artık doktor gibi olmak istemiyorum [saçma gelebilir ama arada bi böyle hayaller kuruyorum da ben (:]...

The Mentalist
03-03-2010, 10:25 PM
Zamanda ve Uzayda heryere gidebilirsin fakat sevdiğine kavuşamazsın,Doctor'un yalnızlık psikolojisinde olması ve insanlara bağlanmakta zorluk çekmesinin yegane nedeni.Doktor çalışıp,para kazanacak bir tipe benzemiyor zaten;D

Nazenin
03-03-2010, 10:29 PM
ama yapma yaaa. empati kurunca berbaat bir durum. ühüüü.. galiba artık doktor gibi olmak istemiyorum [saçma gelebilir ama arada bi böyle hayaller kuruyorum da ben (:]...

xD Hayır saçma değil. :Doctorfntstc:Ben de Doctor'un yol arkadaşı olduğumla ilgili hayaller kuruyorum :VoidStuff:

velide
03-03-2010, 11:06 PM
ah o hayaller bi de gerçek olsa.

carrioncurse
19-05-2010, 04:29 AM
the end of time david tennat ın gidişine ve benim ağlamama sebep olan ve hala dönüp izlediğim zaman sinirlerimi bozan bir bölümdür. doctor who nun bütün bölümlerini izlemiş olmama rağmen az önce tek izlemediğim bölüm olan planet of the dead ı izledim. ta bu bölümden belliymiş 4 vuruşluk ritim ve doctorun gidişi yine sinirim bozuldu. asıl cevap yazmama sebep olan şey ise bu bölümü ve david tennat ın olduğu bölümleri izlerken heyecanlanmam fakat 5. sezon bölümlerinde bu duyguyu yakalayamamam. matt smith den mi yoksa senaryodan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama artık eski tadını veremiyor. 5. sezondan nefret ediyorum benim için doctor whothe end of time ile bitti. şu an sırf can sıkıntısından izliyorum

suhom
09-06-2010, 01:57 AM
merhaba arkdaslar...acaba 4.sezonun özel bölümlerinin sıralamasını söyleyebilimisniz hıc bı yerde bulamadım cıldırcam :S

The Doctor
09-06-2010, 10:55 AM
merhaba arkdaslar...acaba 4.sezonun özel bölümlerinin sıralamasını söyleyebilimisniz hıc bı yerde bulamadım cıldırcam :S

4. Sezon 1. bölüm öncesi :

Voyage Of the damned

13. bölüm Journey's end sonrası:

The Next Doctor
Planet Of the Dead
The Waters Of Mars
The End of time Part 1
The End of time Part 2

Blackadder
09-06-2010, 11:24 AM
runaway bridge bölümünün nette izlemem için linki verirmisiniz :D

rumeysa castel
09-06-2010, 06:29 PM
Ahh bu sahne =// Ben sulu gözlü bir insanım evet ama David'in "I dont want to go" dediğin de resmen hıçkırıklara boğulmuştm.. Tam o sahnenin videosunu indirmiştim.. Ara sıra bakar, hala ağlarım.. Sanki gerçek hayattaymış gibi.. Nasıl benimsemişsem artık =)
off!! ben çok ağlamıştım çoookk!! :( kıyamam yaa!! :( ı don't want to go diyişi yüreğimi parçalamştı resmen... e gitmeseydin ya david?! biz mi git dedik!!?? :(( doomsday da de ağlamştım ben... :'((

suhom
09-06-2010, 10:27 PM
4. Sezon 1. bölüm öncesi :

Voyage Of the damned

13. bölüm Journey's end sonrası:

The Next Doctor
Planet Of the Dead
The Waters Of Mars
The End of time Part 1
The End of time Part 2

çok ama çok teşekkür ederim :)

HuB
10-06-2010, 07:57 PM
Sayfalar boyunca Wilfrey yazılmış da kim bu Wilfrey? Dizideki Donna'nın büyük babasını kastediyorsanız Wilfred Mott

Bu arada favori bölümüm The Next Doctor olmuştur ki, DW'daki en müthiş bölümlerden biriydi. Özellikle Allons-y ve Doctorların performansı inanılmazdı. (JL çakma Doc olsa da :P)

FlluX
10-06-2010, 11:45 PM
xD Hayır saçma değil. :Doctorfntstc:Ben de Doctor'un yol arkadaşı olduğumla ilgili hayaller kuruyorum :VoidStuff:

ben her an Doctor'un geleceğini düşünüyorum yaw mesela yağmur yağıp şimşek çakınca aha şimdi dalekler falan gelecek doctor da beni bulacak birlikte dünyayı kurtaracaz falan diyorum :D

Dream Lord
11-06-2010, 12:29 AM
mickey ve martha nın evlenmesi aslında dizide bir açık gibi çünkü 4. sezonda tom milligan ile nişanlıydı martha.bu arada bu hayaller konusunda yalnız olduğumu düşünüyordum değilmişim = )

FlluX
11-06-2010, 12:46 AM
mickey ve martha nın evlenmesi aslında dizide bir açık gibi çünkü 4. sezonda tom milligan ile nişanlıydı martha.bu arada bu hayaller konusunda yalnız olduğumu düşünüyordum değilmişim = )

bende böyle düşünmüştüm saçma geliyor ama böyle derinden de istemiyor değilim :D

Dream Lord
11-06-2010, 01:49 AM
bende böyle düşünmüştüm saçma geliyor ama böyle derinden de istemiyor değilim :D

hiç düşünmemiştim ama güzel fikir gerçekten ve sarah jane smith gibi aslında bu ikisininde dizisi çıkabilir :D senaryo var yazılır yani :D

Doctor&Rose
11-06-2010, 11:02 AM
aslında bi belirsizlik oldu tom milliganla nışanlıyken gitti mickeyle evlendi!çok şaşırmıştım:S
ben en çok titanicli bölümde 'alonsy alonso 'demişti ya gülmekten çatlamıştım :D
bayılıyorum bu adama yaaa

fantasad
14-06-2010, 10:14 PM
Torchwood'un bazı bölümlerini izledim ama biraz eski gibi bir görüntü vardı.

fantasad
14-06-2010, 10:19 PM
5. sezonu izlediniz mi bilmem ama bence David Tennant keşke geri gelebilse yeni doctor da iyi ama David'in eline su dökemez(ve evet "I do not want to go" dediği sahnede bende çok hüzünlenmiştim).

velide
15-06-2010, 10:47 AM
ben ağladıydım o sahnede.. sesimin duyulmıcağını bilsem hüngür hüngür de ağlardım =(

ShaDoW
16-06-2010, 01:44 AM
Hakikaten göz yaşartıcıydı david in gidişi belki o yüzden ısınamadık matt e.(ısınıcağımı da sanmıyorum ne kadar çabalasada david in performansını geçemiyeceğine eminim XD)

FlluX
17-06-2010, 12:35 AM
'Waters of Mars' bölümünde (böyleydi sanırım) suların gemi içine sızmaya ilk başladığı zaman captanın arkasındaki gemi duvarında Türkiye bayrağı görmüştüm! Bizim ülke de desteklemiş Mars projesini.. Bide o bölümde Doctor çok havalandı zamanı değiştirebilirim falan diye ama çabası boşa gidince kötü oldu üzüldü falan bende çok üzülmüştüm ozaman :D

The Mentalist
17-06-2010, 09:56 AM
Umarım flama olarak desteklememişizdir yaşanın NASA United gibisinden;D

Zaman Lordlarınında yanıldıkları zamanlar da oluyormuş demek..

velide
17-06-2010, 11:30 AM
evet kendine fazla güvenmişti.. zaten end of time'da bu olayla başladı..

FlluX
17-06-2010, 12:53 PM
bide o bölümün sonunda ood'un birinin doktora o kadar kötü bakması korkutmuştu bayaa beni :D

Dream Lord
17-06-2010, 04:47 PM
sonunda ood lar yola geldi senin için evrenin sonuna kadar şarkı sölicez dedi. :D :D

ege tezcan
29-06-2010, 04:55 PM
özel bölümlere bayılıyorum çok duygu verici oluyo

The Doctor
02-07-2010, 02:19 PM
Planet Of The Dead

Klasik:

http://www.colinbrockhurst.co.uk/wp-content/uploads/2009/04/planetofthedeadwallpaper.jpg

Yeni:

http://popculturezoo.com/wp-content/uploads/2009/06/planetdead.jpg

The Mentalist
02-07-2010, 02:40 PM
1.foto:Yaşlı ve yalnız bir adamım,sanırım cüzdanımı kaybettim;D

2.foto:Neo ve Trinity;ajan görünce kaçıyoruz ok.

3.Senaryo sıkıntısı çekiyorlar galiba..

FlluX
02-07-2010, 04:51 PM
nası yani aynı bölümmüymüş :( hayal kırıklığına uğradım :(

The Doctor
02-07-2010, 05:46 PM
nası yani aynı bölümmüymüş :( hayal kırıklığına uğradım :(

Sakın uğrama =) bu sadece fotomontaj:D

FlluX
02-07-2010, 08:04 PM
oh bee :D bi an çok pis soğumuştum davies'den :D

davıd
02-07-2010, 10:18 PM
davıd gitmeseydi güzel olcaktı ama doctor who nyu doctor who yapan bu da zaten.farkndaysanız doktor her zman kazanıyo.hep aynı yüzle sıkıcı olurdu.hep aynı yolcuyla.artık davıd tennant'tı başka dizilerde veya filmlerde izlycğiz.bu yeni pond ve doctor da fenna değil.doctor sadece pasif kalıyo.davıd gibi takır takır konuşmuyo.arada bir.yine de idare eder.:)

yigit-2488
14-07-2010, 03:39 PM
Bana göre oyunculuk bazında incelediğimizde davit matt'ten kat kat iyi ama galiba biz doktoru davit'le kalıplaştırdık ve matt bu kalıbın dışında kaldı. Ayrıca steven'ın senoryaları russel'ın yerini tutmuyor.Eskiden doktor gezerdi ve gezdiği yerde bir sorun oluşunca çözmeye çalışırdı şimdi doktoru arıyorlar doktor sorunu çözmeye gidiyor. Yakında şöle bir konuşma geçer Tardiste
-Doktor evi uzaylılar bastı gelirken ekmekte al.
-Kaç tane alayım?
-6 tane yeter
:D :D :D :D

cerenc
16-08-2010, 02:06 PM
o kadın manyak yaa ne gsl kurtarmş işre seni malmsn gidip kendini öldürüosn

cerenc
16-08-2010, 02:11 PM
yanlız farkındamsnz bilmem david gidince herkes gtti. 5. sezon sanki başka bi dizi gibi gelio bana bide christopher 1 sezon oynamasına rağmen onu unutmam zor olmştu şimdi david 3 sezon oynadı onu nasıl unutcaz acaba